PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Afera z uczestnikiem programu Rolnicy Podlasie. Znęcał się nad psem?

Afera z uczestnikiem programu Rolnicy Podlasie. Znęcał się nad psem?

Autor: Michał Rybka 2021-10-20 10:40:25
Afera z uczestnikiem programu Rolnicy Podlasie. Znęcał się nad psem?

Bohater popularnego serialu dokumentalnego "Rolnicy. Podlasie" emitowanego na antenie Focus TV Kamil T. został oskarżony o znęcanie się nad psem. Pies w jego gospodarstwie miał pilnować bydła. Zwierzę w stanie skrajnego zaniedbania zostało odebrane rolnikowi i trafiło do domu tymczasowego. 

Gwiazda programu stanie przed sądem

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa przeciwko rolnikowi z powiatu białostockiego, którą prowadziła policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białymstoku. Mężczyzna został oskarżony o znęcanie się nad zwierzęciem m. in. poprzez przetrzymywanie go w niewłaściwych warunkach i zaniedbanie. Wkrótce rolnik stanie przed sądem.rolnik podlasie pies 3

Skierowaliśmy akt oskarżenia do sądu rejonowego. Niedługo sprawa powinna trafić na wokandę – poinformowała Prokuratura Rejonowa w Białymstoku. Przekazali także materiał dowodowy do sądu. Są to m. in. przesłuchania świadków, dokumentacja leczenia zwierzęcia, protokoły oględzin, opinia Powiatowego Inspektora Weterynarii. Za znęcanie się nad psem uczestnikowi programu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Znęcał się nad zwierzętami! Grożą mu 3 lata więzienia!

Ta sprawa toczy się zbyt długo...

Sprawa toczy się od czerwca. To wtedy Karolina Kosała z Łap otrzymała informację o skrajnie zaniedbanym psie, przebywającym w jednym z gospodarstw rolnych na terenie powiatu białostockiego. Kobieta prowadzi dom tymczasowy i postanowiła interweniować. Pojechała do gospodarzy i namówiła ich do zrzeczenia się psa. Po interwencji zwierzę trafiło pod stałą opieką weterynarza. Zaczęły się badania, zabiegi, opatrywanie ran i aplikowanie leków. Pies Kamila T. otrzymał szansę na nowe życie i imię – Budyń.

źródło plejada.pl/ fot. Karolina Kosała