Ceny buraków 2020 – jest już komunikat KSC S.A.

Rok 2020 jest rokiem bardzo trudnym w rolnictwie, niesprzyjające warunki wegetacji oraz duża presja szkodników i chorób buraka cukrowego miały olbrzymi wpływ na osiągane wyniki produkcyjne na polu, w tym na zawartość cukru w burakach. Jak wobec tego kształtowały się ceny buraków w roku 2020 i jak wpłyną one na założenia umów kontraktacyjnych?
Ceny buraków, a założenia do umowy kontraktacji
Na spotkaniu w dniu 12 listopada br., KSC S.A. i Rady Związków Plantatorów Buraka Cukrowego, będącą reprezentacją Plantatorów dostarczających buraki do Spółki, uzgodniono założenia do umowy kontraktacji buraków cukrowych na dostawy w kampanii cukrowniczej w roku gospodarczym 2021/2022, w tym:
1) cenę buraków kontraktowanych o zawartości cukru 16% w wysokości nie mniej niż równowartość 28 euro netto/tona;
2) cenę buraków nadwyżkowych w wysokości:
a) 90 zł netto za 1 tonę fizyczną buraków nadwyżkowych w ramach pierwszych 5% buraków nadwyżkowych dostarczonych KSC S.A. przez danego Plantatora;
b) 60 zł netto za 1 tonę fizyczną buraków nadwyżkowych w ramach pozostałych 95% buraków nadwyżkowych dostarczonych KSC S.A. przez danego Plantatora.
Ceny buraków, a trudności
Zarząd KSC S.A. rozumie sytuację swoich najważniejszych partnerów biznesowych, jakimi są Plantatorzy buraka cukrowego i zawsze wychodzi naprzeciw problemom, z którymi muszą się mierzyć. Mamy nadzieję, że aktualne trudności, niezawinione przez nikogo, a leżące po stronie niezależnych od nas czynników atmosferycznych, nie wpłyną na dotychczasową współpracę i będzie ona pomyślnie kontynuowana w przyszłości, ku zadowoleniu obu stron.
Czytaj także: Piątka dla zwierząt znów w Sejmie? Hecht: nie stać nas na zrezygnowanie z eksportu czegokolwiek
KSC/fot. pixabay