Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro
Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro
Kaptan twitter swiatrolnika.info youtube swiatrolnika.info
Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-04-02 09:51:51

Bronisze: na Wielkanoc najchętniej kupowane są hortensje

Bronisze

Przed Wielkanocą na rynku hurtowym w Broniszach najlepiej sprzedają się hortensję, azalie i bukszpan. Rośliny te chętnie kupowane przez kościoły i wspólnoty religijne do dekoracji grobu Pańskiego – poinformowała ekspertka rynku Anna Kaszewiak. Bronisze to potężny rynek pod Warszawą. Oferuje także szereg innych kwiatów oraz, między innymi, warzywa i owoce.

Bronisze: Hortensje na Wielkanoc

Hortensja kupowana jest także na balkony i tarasy.

Hortensje kosztują od 35 do 70 zł za doniczkę, azalie od 25-55 zł doniczkę, bukszpan - w przedziale 50-90 zł za doniczkę, a oleandry od 110 zł zł za doniczkę.
Z przyjściem wiosny rozpoczął się sezon na rośliny rabatowe, balkonowe i byliny. Na rynku można kupić stokrotki (w cenie od 2,9 do 3,3 zł za sadzonkę), bratki (od 1,6 do 2,1 za sztukę), jaskry (6,6 za sztukę), niezapominajki (od 4-6 zł za sztukę), goździki rabatowe (6,6 za sztukę).bronisze hortensje

Jest też duży wybór kwiatów ciętych. Dobrze sprzedają się tulipany i żonkile - symbole wiosny i Wielkanocy. Tulipany są w cenie 35-40 zł za paczkę, żonkile drobne tzw. patyczki od 30 do 40 groszy za sztukę, żonkile pełne 1,60 za sztukę. Za irysy trzeba zapłacić 1,60 za sztukę, gerbery - 2 zł, frezję - od 1 do 2,8 za sztukę. Róże krajowe kosztują od 2-5 zł za sztukę w zależności od koloru i długości, róże z importu od 2 do 6,5 zł/szt.

Poszukiwane są także gałęzie drzew i krzewów (kwitnące), np. za paczkę gałęzi migdałka zapłacimy aż 120 zł.

Czytaj także: Ardanowski: To dobrze, że PiS wycofuje się z Piątki dla zwierząt!

Bronisze – co poza kwiatami?

Bronisze oferują także duży wybór kompozycji świątecznych w formie nasadzeń (z żywych kwiatów), ceny bardzo zróżnicowane, zależne od ilości użytego materiału nasadzeniowego, rodzaju naczynia, zaczynają się one od kilkudziesięciu złotych do 120 – 150 zł, za te w słojach czy metalowych naczyniach.
Można też kupić pisanki; te z jaj strusich są w cenie 25 zł za sztukę, a z kurzych i gęsich - od 5 do 15 zł za opakowanie.

Na rynku hurtowym nie brakuje też świeżych jaj. Są kurze i przepiórcze. Cena tych ostatnich to 5 zł za opakowanie.

Cena jaj kurzych zależy od sposobu hodowli. Najdroższe są jaja ekologiczne, trzeba za nie zapłacić 95 groszy do 1,10 zł za sztukę. Jaja z wolnego wybiegu są w cenie od 70 do 90 groszy za sztukę. A jaja od kur z chowu klatkowego kosztują 45 do 60 groszy za sztukę.

Przy okazji można też zaopatrzyć się w inne produkty świąteczne jak: barszcz biały lub żurek (2,50 zł/butelka), ćwikłę ( 3 zł/ słoik). Jest też żurawina do mięs, chrzan, sos tatarski, słoiczki z grzybkami, koncentraty buraczane.

PAP/fot. pixabay

 


Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej o polityce prywatności możesz przeczytać tutaj.