Logo Świat Rolnika

Od 1 stycznia 2021 roku zaczną obowiązywać nowe regulacje unijne dotyczące rolnictwa ekologicznego. W ostatnim czasie Rada ds. rolnictwa zaakceptowała treść projektu rozporządzenia, które ma pchnąć ekologiczna produkcję rolno-spożywczą w nową epokę.

Może ktoś zarzucać, że Kowalski zapłaci, a rolnicy dostaną rekompensaty. Skarb Państwa będzie chciał to odzyskać, a pieniądze i tytoń są zabezpieczone – napisał poseł Norbert Kaczmarczyk (Kukiz’15), który interweniował u Zbigniewa Ziobry w związku z tzw. aferą tytoniową.

Coraz bardziej dramatyczna walka ze skutkami suszy w państwach członkowskich Unii Europejskiej prowadzona jest zarówno przez poszczególne rządy, jak i same instytucje Wspólnoty.

Żniwa w Polsce w zasadzie są już zakończone albo zbliżają się ku końcowi. W zależności od regionu plony są zróżnicowane.

Tegoroczne zbiory jabłek w Unii Europejskiej mogą być rekordowe. Eksperci szacują, że może to być nawet 12,611 miliona ton!

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.