O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

09-12-2021

Autor: Tomasz Racki

Trwa XVI Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego. Warto go śledzić

Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego

Od 8. grudnia trwa XVI Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego. To najważniejsze wydarzenie w motoryzacyjnym kalendarzu w tej części Europy.

Organizowany przez SDCM już po raz 16-sty Kongres to wydarzenie – jak piszą jego organizatorzy – „podczas którego poruszane są tematy dotyczące całej szeroko pojętej motoryzacji. Analiza trendów, zmian w prawie, wyzwań, szans i zagrożeń. Podsumowania wyników finansowych, prognozy...oraz szereg innych kluczowych dla branży tematów”. Wydarzenie jest istotne także dla rolników, dla których rynek motoryzacyjny jest ważnym polem współpracy. Śledzić go powinni także producenci maszyn rolniczych.

XVI Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego

„Tegoroczne podsumowania i dyskusje podczas Kongresu będą bardzo ważne, ponieważ przyniosą odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Między innymi czy branża wyszła już na prostą i odbiła się po najtrudniejszych miesiącach czy wpływa na nią upowszechnienie się pracy zdalnej i mniej intensywna eksploatacja samochodów oraz, na ile spełniły się umiarkowanie optymistyczne przewidywania, które były prezentowane podczas zeszłorocznego Kongresu” – powiedział Krzysztof Soszyński, Prezes SDCM.kongres przemyslu i rynku motoryzacyjnego logo sdcm

Pierwszego dnia Kongresu odbyło się podsumowanie wyników ostatnich kwartałów oraz przedstawiona została prognoza na najbliższą przyszłość. Specjalna sesja poświęcona została zagrożeniom dla niezależnego rynku motoryzacyjnego, które albo już się pojawiły, albo zaczną się materializować w najbliższej przyszłości. Takim zagrożeniem jest choćby nasilający się problem dostępu do danych. Brak lub utrudniony dostęp zaburzy równowagę na rynku i sprawi, że producenci samochodów będą mieli uprzywilejowaną pozycję kosztem firm z sektora niezależnego. W zeszłym roku producenci części zmagali się ze skutkami lockdownów i przerwania łańcuchów dostaw. Obecnie muszą radzić sobie z nowymi problemami, związanymi nie tylko z pandemią i spowodowanymi przez nią problemami z dostępnością i ceną surowców (aluminium, stal), ale także półprzewodników potrzebnych do produkcji nowych aut. Wiele wyzwań przed branżą stawia także Unia Europejska.

„Bardzo ważną kwestią są też nowe projekty legislacyjne, których wprowadzenie w życie w obecnej formie może grozić znacznym podniesieniem kosztów działalności niezależnych podmiotów. Mowa tu przede wszystkim o projektowanej ustawie dotyczącej zezwolenia na dopuszczenie części do sprzedaży. Niezmiernie ważna jest również przyszłość przepisów znanych u nas jako GVO, o czym także warto rozmawiać podczas Kongresu” – powiedział cytowany przez SDCM Alfred Franke, Prezes honorowy stowarzyszenia.

Wciąż można wziąć udział w wydarzeniu, z którego relacje dostępne są na stronie: https://kongres.sdcm.pl/.

Czytaj także: Sprzedaż przyczep w listopadzie. Jest nowy raport Agritrac

Sdcm/fot. sdcm

 

swiatrolnika.info 2023