O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

10-09-2022

Autor: Mateusz Chrząszcz

Moduł eWODR – system zapewniający dostęp do informacji rolniczej

eWODR

Moduł eWODR został stworzony przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w celu zapewnienia pracownikom dostępu do informacji.

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego działa w regionie, w którym za produkcję rolną odpowiada ponad 162 tys. gospodarstw na obszarze 1800 tys. ha użytków rolnych. Rolnicą są wspomagani przez Zespoły Doradcze znajdujące się w 31 powiatach i wykonują one bardzo szeroki wachlarz obowiązków.

Charakterystyka modułu informatycznego

Moduł eWODR wspomaga rolników oraz pracowników Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego poprzez planowanie działalności Ośrodka oraz raportowanie realizacji zadań, a także pracy doradców. Organizacja przywiązuje dużą wagę do innowacji i wiedzy z nauki do praktyki rolniczej. Poznański WODR złożył wniosek do programu Polska Cyfrowa w związku z realizacją Projektu „Internetowa Platforma Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin.

Celem tego projektu jest wdrożenie Dyrektywy UE oraz Krajowego Planu Działań IOR w zakresie upowszechniania systemów wspomagania decyzji i monitoringu szkodników. Wspieramy rolników w obszarach ochrony roślin i racjonalizacji chemicznej.

Moduł eWODR i Elektroniczna Platforma Świadczenia Usług

Moduł eWODR nie jest jedynym projektem informatycznym zrealizowanym przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Kolejnym jest Elektroniczna Platforma Świadczenia Usług – EPSU, która służy do zarządzania firmą. Jest to oprogramowanie do bezpośredniego kontaktu pracowników centrum z rolnikami i mieszkańcami wsi - klientami WODR. Program ten jest unikalnym rozwiązaniem opracowanym przez pracowników WODR. W 2016 roku Centrum rozszerzyło swoją platformę w obszarze usługowego wdrażania systemów wspomagania decyzji.

System ten opisuje dodatkowo zagadnienia związane z zestawami chorób grzybowych pszenicy, rolnicami w burakach. skrzypionki w zbożach, zgnilizną kapustną w rzepaku, stonkę ziemniaczaną  oraz rdzę brunatną na życie.

Czytaj również: Aplikacja suszowa działa. Rolnicy mogą już z niej korzystać

Agrofakt/ fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023