Logo Świat Rolnika

Strefa Rolnika

Co to jest kulis? Jakie warzywo będzie królowało w czasie targu organizowanego przez Muzeum Etnograficzne we Włocławku?

Niezależnie od tego, czy uwierzymy, że niektóre gatunki ziół trzeba zbierać wyłącznie przy pełni księżyca, a inne działają tylko, jeśli rosły w pobliżu drzew, warto zdać się na sądy profesjonalistów i przestrzegać kilku istotnych zasad.

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu organizują wydanie specjalne debaty z cyklu „Z Widokiem na Europę”.

Krzyże na polskiej wsi – jest ich więcej niż kapliczek. Krzyże wiszą w naszych domach, szkołach, niekiedy w pracy. Czasem mamy je tuż przy sobie – powieszone na łańcuszku blisko serca.

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN zaprasza na studia podyplomowe Rural studies –  interdyscyplinarne studia podyplomowe z przygotowawczym programem doktoranckim z nauk ekonomicznych.  Termin rozpoczęcia zajęć – październik 2017 rok.

Muchomor sromotnikowy, jest najbardziej trującym organizmem naturalnie żyjącym w Polsce. Jeden owocnik może wytruć całą rodzinę. Nasz organizm nie potrafi rozkładać substancji trujących w nim zawartych – powiedział PAP prof. Andrzej Grzywacz z SGGW.

8 września obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, które ma także nazwę Matki Bożej Siewnej.