Logo Świat Rolnika

Strefa Rolnika

Stop pożarom traw. Pożary często wymykają się spod kontroli i przenoszą na pobliskie lasy oraz zabudowania. Ogień staje się wówczas realnym zagrożeniem dla mieszkańców pobliskich miejscowości. Co roku w pożarach wywołanych wypalaniem traw giną ludzie i zwierzęta.

Utworzenie nowego stada żubrów w Puszczy Augustowskiej – to jeden z elementów rozpoczętego w marcu, nowego "Kompleksowego programu ochrony żubra przez Lasy Państwowe". Żubry mają się pojawić w tej puszczy jeszcze w tym roku.

Europejskim Drzewem Roku 2017 został polski Dąb Józef. Dąb Józef ma 650 lat, 30 m wysokości i aż 675 cm obwodu. Posiada niezwykłą historię, która jest ściśle związana z miejscem, w którym rośnie. Więcej na ten tema w naszym wcześniejszym artykule: Dąb z Wiśniowej ma szansę. Zagłosuj!

To właśnie dziś, o godzinie 11.29 rozpoczęła się w Polsce astronomiczna wiosna. Data i godzina rozpoczęcia tej radosnej pory roku nie jest przypadkowa - wynika z uwarunkowań astronomicznych naszej planety.

W Racławicach, u podnóża Kopca Tadeusza Kościuszki, tuż przy pomniku Bartosza Głowackiego już od ponad 20 lat organizowany jest Turniej o tytuł Chłopa Roku oraz zlot Wojciechów i Bartoszów. 

Rozdzielono środki z budżetu UE na rok szkolny 2017/2018 w celu wsparcia promowania dobrych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży w ramach nowego programu, łączącego od 1 sierpnia 2017 r. dotychczas realizowane przez państwa członkowskie programy "Mleko w szkole" oraz "Owoce i warzywa w szkole".

 

W Berlinie w ubiegły weekend odbyła się Międzynarodowa Giełda Turystyczna ITB. Na imprezie tej nie zabrakło również Polski - zaprezentowano 46 ekspozycji. W Polskiej ofercie prezentowano gospodarstwa agroturystyczne, zagrody edukacyjne oraz inne formy wypoczynku.