Logo Świat Rolnika

Strefa Rolnika

 

Rozmiar i specyfika tego miejsca robi niesamowite wrażenie. 57 tysięcy ha w "w jednym kawałku"! Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

Pij mleko, będziesz wielki – zachęcał przed kilku laty w kampanii telewizyjnej znany koszykarz Marcin Gortat. Do picia mleka zachęca też w jednym ze swoich utworów popularna piosenkarka rockowa Urszula.

Ruszyła kolejna edycja konkursu EDEN. Tegoroczny temat to: Turystyka kulturowa. Kandydaci, którzy walczyć będą w tym sezonie o tytuł "Najlepszej Europejskiej Destynacji EDEN", są zobowiązani udowodnić, że swoją ofertę turystyczną opierają na dziedzictwie kulturowym regionu, w którym się znajdują.

Przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego w Kościele obchodzone są tzw. dni krzyżowe. jest to czas, kiedy rolnicy kierują swoje modlitwy o dobre plony w swych gospodarstwach. Poniedziałek, wtorek i środa, to dni błagalnej modlitwy o urodzaj i zachowanie od klęsk żywiołowych. Tradycja wspomnianych dni krzyżowych ma już ponad 1500 lat. Jej początków należy szukać we Francji, kiedy to w odpowiedzi na gwałtowne klęski żywiołowe, które nawiedziły kraj, święty Mamert, ówczesny biskup miejscowości Vienne nad Rodanem nakazał zawierzyć zaistniałą sytuację Panu Bogu. W ramach modlitwy wierni uczestniczyli w procesji błagalnej.

Kierownictwo resortu rolnictwa zaakceptowało tematy szkoleń, które realizowane będą w ramach "Wsparcia dla działań w zakresie kształcenia zawodowego i nabywania umiejętności" PROW 2014-2020.

Wystarczyło kilka poważnie wyglądających wypadków, by na Wyspach stróże prawa rozpoczęli wzmożone kontrole gospodarstw rolnych, a wszystko przez... dziurawe ogrodzenia.

W niedzielę 21 maja na Krakowskim Przedmieściu zaprezentuje się jeden z piękniejszych polskich regionów. Stanie się to za sprawą wydarzenia Dzień Podlasia, na które wszystkich zainteresowanych zaprasza Centralna Biblioteka Rolnicza.

Wycieczka terenowa po Ojcowskim Parku Narodowym, spacery z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UAM, warsztaty izolowania DNA z owoców m.in. z takich atrakcji będą mogli skorzystać uczestnicy polskiej edycji akcji "Fascynujący Świat Roślin". Odbędzie się ona w wielu polskich miastach. Kumulacja akcji nastąpi w czwartek 18 maja.