Prawo

CBA donosi do prokuratury na grupę producentów owoców i warzyw

Nawet 31 milinów złotych miała stracić Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na działalności grupy producenckiej owoców i warzyw.

Z ustaleń funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w województwie lubuskim doszło do sztucznego podziału areałów, w związku z czym ARiMR w Zielonej Górze przelał w latach 2008-12 31 milionów złotych na konta grupy producenckiej.

Grupa miała powstać poprzez sztuczne podzielenie jednego z gospodarstw na trzy części (hodowca m.in. pomidorów Tadeusz M. miał przekazać część swojego gospodarstwa dzieciom), przez co liczyła ona 5 członków i mogła się ubiegać o dofinansowanie.

Obowiązków miał nie dopełnić Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Dyrektor departamentu jest podejrzewany o przyjęcie korzyści majątkowej w tej sprawie, za co grozi mu nawet 10 lat więzienia. O sprawie została poinformowana Prokuratura Regionalna w Poznaniu.

M.O./dorzeczy.pl/Fot. Paul Saad/CC-BY-NC-ND 2.0/flickr.com

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.