Polityka rolna

[Materiał TV]: Hodowcy i rolnicy jednoczą się przeciwko nowelizacji wzmacniającej biznes prozwierzecy!

Kilkanaście organizacji hodowców i rolników zjednoczyło się – jak mówi Piotr Kłosiński z Polskiego Porozumienia Kynologicznego – z powodu ich zdaniem szkodliwych pomysłów legislacyjnych posła Krzysztofa Czabańskiego z PiS, znanego także jako przyjaciel kontrowersyjnych organizacji prozwierzęcych (np. brytyjskiej Fundacji Viva!) oraz jako ideowy wegetarianin. 31 stycznia pod Spałą w województwie łódzkim powstał Komitet Obrony Polskiego Rolnictwa i Hodowców Zwierząt.


Kilkanaście obecnych na spotkaniu i kilkadziesiąt deklarujących wsparcie organizacji pozarządowych sprzeciwiło się zwłaszcza planowanym zmianom w ustawie o ochronie zwierząt. Chodzi o dwa artykuły – 7. i 37., które upoważniają przedstawicieli tzw. „organizacji społecznych” do wejścia na teren prywatnej posesji bez zgody lub pomimo sprzeciwu jej właściciela.


Komitet zamierza drogą polityczną oraz naciskami społecznymi doprowadzić do obnażenia nie tylko szkodliwości proponowanych zmian w ustawie o ochronie zwierząt, ale także mechanizmów przestępczych w organizacjach prozwierzęcych, a de facto nastawionych głównie na zysk materialny.


Z kolei o konieczności nowelizacji służącej zwierzętom, a nie organizacjom prozwierzęcym mówi współzałożycielka Komitetu, Maria Sowińska, wieloletni wolontariusz opiekujący się bezdomnhymi zwierzętami.


Daria Plewa
Redaktor Naczelny serwisu SwiatRolnik.info
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Reporter: Robert Wyrostkiewicz (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.