Polityka rolna

Copa-Cogeca wzywa UE do poparcia Brexitu

Copa i Cogeca z zadowoleniem przyjmują nowy krok w kierunku uporządkowanego brexitu i wzywają brytyjski oraz Europejski Parlament do poparcia umowy o wystąpieniu – czytamy w komunikacie Copa-Cogeca.

– Zaakceptowanie przez Radę Europejską porozumienia o wystąpieniu oraz związanych z nim deklaracji politycznych stanowi nowy krok w stronę uporządkowanego brexitu, co oddala nas od scenariusza, w którym porozumienie nie zostałoby zawarte

 

– czytamy dalej.

Pekka Pesonen, Sekretarz Generalny Copa-Cogeca, powiedział:

 

– W dalszym ciągu pozostaje wiele pracy do wykonania i istnieje niepewność dotycząca negocjacji w sprawie przyszłych relacji między Unią Europejską a Zjednoczonym Królestwem. Powinniśmy jednak z zadowoleniem przyjąć ten pierwszy rezultat, jak również zobowiązania złożone przez negocjatorów i rządy wszystkich zaangażowanych stron. Copa i Cogeca postrzegają w pozytywnym świetle deklarację dotyczącą przyszłych stosunków, która towarzyszy umowie o wystąpieniu, jako że pokrywa się ona z naszym wezwaniem skierowanym do negocjatorów, aby zachować możliwie najbliższe relacje handlowe. Bardzo istotnym jest, aby uniknąć ustalania nowych barier taryfowych w postaci wymagań celnych, zwłaszcza jeśli miałyby one przyjąć formę nowych procedur. Wspieramy zatem stanowisko mówiące, że partnerstwo gospodarcze nie powinno generować taryf, kosztów, obciążeń czy ilościowych ograniczeń dla żadnego z sektorów. Obecnie sprawą kluczową dla rolników i spółdzielni jest uznanie oraz ratyfikacja przez brytyjski i Europejski Parlament zrównoważonego porozumienia, będącego wynikiem negocjacji.

 


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


źródło: copa-cogeca
fot. pixabay

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.