Polityka rolna

Sejm oferuje masło… z Danii

Wpis posła Kaczmarczyka z Kukiz’15 nie pozostawia złudzeń co do polityki niewspierania polskiego rolnictwa. Okazuje się, że sejmowa restauracja zamawia duńskie masło.

"Masło wyprodukowane w Danii. Śniadanie w sejmie.PS a polski rolnik by do restauracji masła nie dostarczył? Ktoś ofertę składa? Chętnie zaniosę do kancelarii!"

– napisał poseł Norbert Kaczmarczyk na Facebooku, oznaczając w swoim poście Sejm Rzeczpospolitej Polski i dodając emotkę oznaczającą zażenowanie.

Swiatrolnika.info pisał niedawno o polityce zagranicznej obecnego rządu, który wspiera bezkrytycznie interesy Ukrainy (intencjonalnie szkodząc Rosji i konfliktując nas z tym państwem, które do niedawna było ważnym partnerem gospodarczym polskiego rolnictwa, i którym, jak podkreślają sami rolnicy, powinno znów się nim stać) i tym samym godzi w interesy polskiego rolnictwa.

W obrazku przytoczonym przez posła Kaczmarczyka, z zawodu rolnika, bez zagłębiania się w geopolitykę i strategię polskiej dyplomacji widać, że zły przykład idzie z góry, a myślenie kategoriami polskiej racji stanu jest obce w strukturach administracji państwowej.
Wypadałoby wspierać polskie rolnictwo zaczynając od Sejmu…


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


Robert Wyrostkiewicz

Fot. FB. Norbert Kaczmarczyk

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.