Hodowla

Mięso z Ostrowi Mazowieckiej było i jest bezpieczne dla zdrowia!

Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk oraz Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas poinformowali dziś, że mięso z nielegalnego uboju, pochodzące z rzeźni w Ostrowi Mazowieckiej, jest bezpieczne dla zdrowia i życia ludzi.

Strona Ministerstwa Rolnictwa relacjonuje konferencję Niemczuka i Pinkasa, informując, że mięso zostało zabezpieczone i przebadane oraz że nie stwierdzono zagrożeń biologicznych. To oznacza, że mięso i jego przetwory mogą byś spożywane.

Obecnie jednak mięso to jest wycofywane z obrotu, gdyż pochodzi z uboju, który był prowadzony niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Z kolei relacje medialne ocierają się (także na Zachodzie) o straszenie konsumentów zatruciem.

Zdaniem części hodowców materiał TVN nie pojawił się właśnie teraz przypadkowo, chociaż do podobnych zdarzeń od lat dochodzi na całym świecie.

O obawach hodowców i ich opinii na temat międzynarodowej nagonki na polskie mięso, już niebawem na SwiatRolnika.info

Daria Plewa
Redaktor Naczelny serwisu SwiatRolnik.info
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

fot. gov.pl/web/rolnictwo/mieso-jest-bezpieczne

 


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.