Hodowla

Nadciągają vege jajka w proszku. Strzeżmy się kłamstw „ekologów”!

Skumulowany średni roczny wzrost rynku roślinnych zamienników jaj wyniesie w okresie od 2017 do 2023 roku ponad 5 procent – wynika z badań opublikowanych przez Infinium Global Research, na które powołuje się Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.


– Globalnie rynek zamienników jaj miał w 2016 roku wartość 966 milionów dolarów. W 2023 wartość ta powinna według analityków wzrosnąć do poziomu 1 mld 373 mln dolarów. Największymi entuzjastami zamienników jaj na świecie są na razie mieszkańcy kontynentu północnoamerykańskiego, jednak wzrost rynku jest najszybszy w Azji

 

– informuje KIPDiP.

Eksperci nawiązują również do kampanii wymierzonych w producentów jaj pochodzących z chowu klatkowego, które informowały o rzekomo dewastującym wpływie popularnych „trójek” na zdrowie. W Polsce ten typ produkcji koncentruje niemal 90% rynku jaj. Odwrotna struktura, ukierunkowana na eksport jaj z wolnego wybiegu lub chowu ściółkowego, cechuje niemiecką i francuską gospodarkę rolną.

– Eksperci tłumaczą, że rynek zamienników jaj rośnie dzięki rosnącej liczbie wegan, dzięki nieprawdziwemu przekonaniu części konsumentów o szkodliwości jaj oraz dzięki obawom związanym z chorobami drobiu takimi jak grypa ptaków

 

– czytamy w komunikacie


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


źródło: KIPDiP
fot. pixabay

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.