Hodowla

To było takie proste?! Kapusta i kalafior lekarstwem na ASF?

Chińscy odkryli antidotum na wirus ASF. Według ich badań lekarstwem na Afrykański Pomór Świń są zwykłe... kapusta i kalafior.

Jak podaje portal Farmer.pl z badań naukowców wynika, że dodanie do diety trzody chlewnej warzyw, może zatrzymać rozprzestrzenianie się choroby.

Według badaczy w wymienionych wcześniej roślinach znajduje się tajemniczy składnik, który nie ma jeszcze swojej nazwy i nie był wcześniej obiektem zainteresowania naukowego. Według profesora Wang Xina cząsteczkę tę posiada blisko 70 gatunków roślin, grzybów oraz stworzenia morskie.

Zdaniem Chińczyków może on dezaktywować ważny enzym, który wykorzystywany przez ASF, po zmutowaniu atakuje kod DNA zwierzęcia. 

Na razie należy podchodzić z dystansem do tych rewelacji, gdyż badania były przeprowadzone na niewielkiej grupie zwierząt. Dotychczasowe wyniki dają jednak nadzieję na to, że w najbliższej przyszłości wirus afrykańskiego pomoru da się powstrzymać.


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


M.O./farmer.pl/Fot. Daniel X O'Neill/CC-BY 2.0/flickr.com

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.