Logo Świat Rolnika


Hodowla

plaster-miodu
09 sierpień 2017

Gdzie pszczelarze, tam i miód

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Zarzeczewie 20 sierpnia 2017 roku  w godz. 10.00-17.00  organizuje imprezę pod tytułem ,,Miodowe Lato’’.

 

Jej celem jest przede wszystkim promowanie miodu i produktów pszczelarskich oraz uświadomienie uczestnikom ogromnej roli owadów zapylających w przyrodzie, ich znaczenia w produkcji żywności, a także popularyzacja spożywania miodu i produktów pasiecznych z zastosowaniem ich w codziennej diecie.

W programie imprezy zaplanowano między innymi prelekcje o zastosowaniu produktów pszczelich w kosmetyce,  praktyczny pokaz budowy gniazd dla pszczołowatych,  pokaz wykonania świec z węz, a także występy zespołów muzycznych, a także  kiermasze i degustacje. Organizatorze przewidują też dla uczestników miodowej imprezy konkurs wiedzy pszczelarskiej oraz na najefektowniejsze stoisko i na najlepszy miód tegorocznego sezonu pn. „Miód Sezonu”

– W ubiegłorocznej edycji uczestniczyło 49 wystawców, m.in. pszczelarze z Kujaw, Pomorza, Krajny, Pałuk, Kociewia, Mazur, Wielkopolski, Mazowsza, a nawet z tak odległych regionów Polski, jak Podhale, czy Dolny Śląsk. Zarzeczewo odwiedziło ok. 4 tys. osób

– informuje K – PODR.


Organizatorzy
zapraszają pszczelarzy z województwa kujawsko-pomorskiego i województw ościennych, twórców ludowych, przedsiębiorców, Lokalne Grupy Działania, Stowarzyszenia i KGW, konsumentów miodu i produktów pszczelich oraz wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić czas.

 

K- PODR/ Maks Weber/ fot. pixabay.com