Logo Świat Rolnika

Hodowla

Fundacja Viva!, Otwarte Klatki, Mondo Cane i inni będą dziś zdzierać gardła przed Sejmem RP, próbując przeforsować ustawę szkodliwą z punktu widzenia polskiej gospodarki, patriotyzmu ekonomicznego, ustawę będącą próbą oddania hołdu lennego niemieckim koncernom oraz transferującą polskie pieniądze do kieszeni rosyjskich oligarchów.

Trzy ostatnie tygodnie ustabilizowały cenę tuczników w Niemczech poziomie 1,55 €/kg. Jeszcze w ostatnim tygodniu podobne sygnały o dobrze zbilansowanym rynku tuczników nadeszły z takich krajów jak Dania, Belgia, Austria i Wielka Brytania.

Ambasada Węgier w Warszawie informuje o zainteresowaniu tamtejszych rolników eksportem do Polski siana i palet z lucerny, palet i bel z kukurydzy oraz kiszonki z lucerny i kukurydzy oraz trawy w belach, pszenicy i kukurydzy paszowej. Wszystko w związku z problemami paszowymi polskich rolników wynikającymi z niskich tegorocznych plonów.

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.