Ekologia

Groomerzy robią psom nie tylko fryzury. Prozwierzecy obłęd!

Groomer to fryzjer dla zwierząt, najczęściej psów. Określenie pochodzi od angielskiego czasownika "to groom", czyli „pielęgnować”.

Póki co, w Polsce prozwierzęcy poseł Czabański nie wpadł jeszcze na to, ale w wielu krajach groomer jest to zawód regulowany, a do jego wykonywania potrzebne są ukończone specjalistyczne kursy.

Obok modowych projektantów strojów dla psów, psychologów dla czworonogów i psich hotelarzy, a na koniec właścicieli cmentarzy dla zwierząt, groomerzy to fachowcy, którzy zaczynają coraz szerzej wchodzić w rynek, także polski.

I bardzo dobrze. Czemu nie, zwłaszcza, że ten fach połaczony jest często z zabiegami pielęgnacyjnymi do usuwania inektów włącznie. Czasami jednak ich pomysły (a może pomysły "miłośników"/włascicieli zwierząt), jak np. wybrokacanie pscih jąder (vide zdjęcie) mówi więcej o filozofii prozwierzęcej niż nie jedna analiza.

hodowcypies

Oczywiście, takie "akcje" są potępiane przez większość hodowców psów, ale tendencja oświeconego zachodu idzie zdecydowanie w psi gender i uczłowieczanie zwierząt w duchu otwartościowym...

Robert Wyrostkiewicz

fot. FB

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.