Ekologia

Wegetariańskie hot dogi to mięsne banany

Skoro wegetarianie mają potrzebę kosztowania bezmięsnych hot dogów to dlaczego mięsożercy nie mają potrzeby jedzenia mięsnych bananów?

Wegetarianizm to nie tylko dieta, to w dużej mierze filozofia życiowa. Z uwagi na poglądy etyczne wegetarianie wyrzekają się mięsa. Nie radzą sobie z krzywdzeniem zwierząt, które nie rodzą się przecież po to by umierać na talerzach mięsożerców. Nie potrzebują do życia białka zwierzęcego, w sposób wystarczający są w stanie zastąpić je białkiem pochodzenia roślinnego, bądź innymi suplementami diety.

Potrzebują jednak namiastki tych produktów, choćby poprzez nazewnictwo spożywanych pokarmów. Czym jest bowiem wegetariański hot dog, wegańska kiełbasa szynkowa czy wegański kurczak (skoro sama nazwa sugeruje produkt pochodzenia zwierzęcego)? Na półkach z żywnością wege znajdziemy również salami i parówki. Czy to nie dziwne, że spożywać nie chcą, ale erzac posiadać pragną? Sytuacja hipokryzji powielana jest przez różne środowiska ekomaniaków. Negują potrzebę noszenia, posiadania futra ubrani w ich plastikowe podróbki. Czyli chcą tego futra, czy go nie chcą?

Wygląda to trochę tak jak ze sztucznymi perłami i tombakiem. Bardzo chce się mieć i perły i złoto, to przejaw luksusu, ale skoro się nie ma, to cieszą ich imitacje.


Daria Plewa
Redaktor Naczelny serwisu SwiatRolnik.info
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

fot. Pixabay


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.