Ekologia

To jest prawdziwa ekologia!!!

Kiedy świat pseudo ekologów wmawia nam, że sztuczne futro jest lepszym wyborem niż naturalne, powinna zapalić się nam czerwona lampka.

 

Sztuczne futro, sztuczna skóra, to nic innego jak plastik, pochodne ropy naftowej, farby akrylowe i wiele, wiele innych materiałów syntetycznych, które rozkładać będą się przez przysłowiową wieczność.

 

To, co od dłuższego już czasu proponuje włoska firma Vegea jest zgoła czymś innym. To jest ekologia i to przez duże „E”. W ramach odzyskiwania odpadów pochodzenia organicznego stworzyli oni nową gałąź przemysłu tekstylnego. Na bazie wytłoczyn z winogron (wiadomo, we Włoszech o nie nie trudno), powstał zupełnie innowacyjny technologicznie produkt. Idąc tym tropem Aleksandra Kantor i Katarzyna Szpicmacher winogrona wymieniły na jabłka i tak powstała pierwsza na rynku biodegradowalna i naturalna skóra z jabłek.


Prawie 90 proc. polskich odpadów przetwórstwa owocowo-warzywnego stanowią wytłoczyny z jabłek. Ich „produkcja” jest niewyobrażalna. W sezonie sięga nawet  500 ton na dobę. Projekt Bio 2 Materials, który powstał właśnie z inicjatywy Aleksandry i Katarzyny, przy współpracy z profesorem Arturem Bartkowiakiem, odnosi już swoje pierwsze sukcesy. Wkrótce na rynku ma się pojawić pierwszy portfel, wykonany ze skóry z jabłek.


I tu rzeczywiście widzimy ekologię. Nic się nie marnuje, wszystko można wykorzystać, wszystko jest biodegradowalne,  a skóra z jabłek to w końcu nadal skóra!

Daria Plewa

Redaktor Naczelny serwisu SwiatRolnik.info

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.